Jak cvičit na běžeckém pásu?


Podstatné je navyknout si na pohyb na běžeckém pásu, který je rozdílný oproti běhu v přírodě. Pokud v počáteční fázi máme problémy s rovnováhou na pásu, můžeme se přidržovat postranních madel. To ovšem snižuje efektivnost tréninku. Pokud se madel nepřidržujeme, máme ruce při chůzi volně podél těla. Jakmile si chůzi osvojíme a začne být pro nás intenzita cvičení příliš "snadná", změníme sklon pásu.

Celou dobu se snažíme zůstat ve středové části pásu a snažíme se dodržovat správné držení těla, což znamená:

  • nezvedat křečovitě ramena
  • nesvěšovat hlavu
  • nepřetáčet ramena
  • neprohýbat se v bedrech
  • nepropínat kolena 


Pro aerobní cvičení je nejefektivnější dobou ráno, kdy je organismus nejaktivnější. Hladina cukru v krvi je na nejnižší úrovni a právě proto vaše tělo spaluje v tuto část dne nejvíc.

Ideální délka tréninku se doporučuje 30 - 60 min. Nejprve tělo spaluje "krevní cukr" glykogen, a teprve poté začne spalovat tuky.

Samotná intenzita cvičení by měla být mezi 55 - 70 % vaši maximální tepové frekvence (většina rotopedů má snímače). Zjednodušeně pro spalování tuků byste neměli mít problém při cvičení mluvit. Nejlepší je nasadit nízké tréninkové tempo už od samotného začátku a držet se ho po celou dobu tréninku.

Pro řádné spalování tuku a formování postavy je určitě ideálním intervalem 3 - 5 x v týdnu.

Neměli bychom zapomínat ani na správný přísun tekutin, který by měl být alespoň kolem 2 - 3 litrů denně!

Produktové video

Chcete nás kontaktovat?