Jak cvičit na veslovacím trenažeru?

Fáze správné techniky jízdy


1) STARTOVNÍ POZICE - úchop madel je nadhmatem na šíři ramen, ruce natažené, nohy pokrčené, tělo je v mírném předklonu s rovnými zády a ramena před kyčlemi.

2) ROZJEZD - první pohyb děláme výhradně spodní částí těla, paže se nezapojují, trup je stále zafixovaný v mírném předklonu s rovnými zády, maximálně se zapřeme do nohou proti opěrkám trenažéru.

3) TRUP PŘI JÍZDĚ - když se nohy dostanou do půlky dráhy pohybu, přidává se i trup a směřuje pohyb dozadu, který vychází z kyčlí a bederní páteře s rovnými zády. Paže jsou stále neaktivní.

4) PAŽE V MODU "ON" - Když už jsou nohy takřka natažené a trup prochází kolmou pozicí, přidají se i samotné paže. Trup stále pokračuje v mírném záklonu a paže začnou rázně přitahovat madlo trenažéru k bránici.

5) NÁVRAT NA PŮVODNÍ POZICI - návrat = odpočinek, tato fáze by měla být 2x tak dlouhá a pomalejší jako samotný záběr, nejprve jdou první ruce a až se dostanou nad kolena, začíná se překlápět trup směrem dopředu (opět jsou záda rovná) a až na závěr jdou nohy.


Pro aerobní cvičení je nejefektivnější dobou ráno, kdy je organismus nejaktivnější. Hladina cukru v krvi je na nejnižší úrovni a právě proto vaše tělo spaluje v tuto část dne nejvíc.

Ideální délka tréninku se doporučuje 30 - 60 min. Nejprve tělo spaluje "krevní cukr" glykogen, a teprve poté začne spalovat tuky.

Samotná intenzita cvičení by měla být mezi 55 - 70 % vaši maximální tepové frekvence (většina rotopedů má snímače). Zjednodušeně pro spalování tuků byste neměli mít problém při cvičení mluvit. Nejlepší je nasadit nízké tréninkové tempo už od samotného začátku a držet se ho po celou dobu tréninku.

Pro řádné spalování tuku a formování postavy je určitě ideálním intervalem 3 - 5 x v týdnu.

Neměli bychom zapomínat ani na správný přísun tekutin, který by měl být alespoň kolem 2 - 3 litrů denně!

Tipy na cviky: https://www.youtube.com/watch?v=0HC_MJMSz3o

Chcete nás kontaktovat?