Jak cvičit na rotopedu?

Pro správnou techniku pohybu je potřeba mít

  • vzpřímený postoj,
  • uvolněné natažené ruce
  • kolena v přirozené poloze "rovně" a nesnažit se vytáčet paty a kolena "dovnitř" nebo "ven"

Nejčastější chyby u rotopedu jsou "křečovitá poloha těla", kdy záda jsou v předklonu a ruce v nepohodlné pokrčené pozici.

Nezanedbávejte ani rozcvičku a strečink před začátkem a na konci tréninku. Stačí pár minut základních cviků a rozhýbání všech končetin a kloubů. Vyhnete se pak bolestem celého těla pár dní po tréninku. Při rozjezdu na manuálně ovládaném rotopedu začněte s nízkým tempem a malou zátěží, přičemž po chvíli můžete zátěž pomalu přidávat pro řádné prohřátí. Na samotný závěr bychom se měli znovu protáhnout a následně regenerovat.


Pro aerobní cvičení je nejefektivnější dobou ráno, kdy je organismus nejaktivnější. Hladina cukru v krvi je na nejnižší úrovni a právě proto vaše tělo spaluje v tuto část dne nejvíc.

Ideální délka tréninku se doporučuje 30 - 60 min. Nejprve tělo spaluje "krevní cukr" glykogen, a teprve poté začne spalovat tuky. 

Samotná intenzita cvičení by měla být mezi 55 - 70 % vaši maximální tepové frekvence (většina rotopedů má snímače). Zjednodušeně pro spalování tuků byste neměli mít problém při cvičení mluvit. Nejlepší je nasadit nízké tréninkové tempo už od samotného začátku a držet se ho po celou dobu tréninku.

Pro řádné spalování tuku a formování postavy je určitě ideálním intervalem 3 - 5 x v týdnu.

Neměli bychom zapomínat ani na správný přísun tekutin, který by měl být alespoň kolem 2 - 3 litrů denně!

Chcete nás kontaktovat?